Рибки як соціальні працівники

Рибки як соціальні працівники фото 1

Багато дітей хочуть мати власного вихованця. Соціальний працівник Корнелія Діллі втілює в життя цю мрію для дітей і підлітків, яких вона підтримує в рамках денної групи в установі для захисту молоді «Haus am Kirschberg» («Am Kirschberg House») у Гессені, Німеччина. Діти можуть вибрати собі рибу або креветок і дізнаватися про життя за допомогою своїх водних друзів.

Міс Діллі, скільки креветок і риб у вас зараз є?

Усі діти, які приходять у наш центр, можуть вибрати собі водного друга, якщо захочуть. Отже, на цей момент у нас є близько 20 риб усіх видів: неонові тетри, гупі й чорні моллі, не кажучи вже про двох креветок і безліч водних равликів.

Як у вас виникла ідея пропонувати рибок у якості домашніх тварин?

Діти й молоді люди з денної групи хотіли власного вихованця. Оскільки ми закриваємося на чотири тижні на час літніх канікул, а в одного з дітей алергія на шерсть тварин, стало зрозуміло, що про морську свинку чи кролика не може бути й мови. У мене вже дано є акваріум, і я знаю якого догляду він потребує. Тому ми взяли дітей на екскурсії до найближчого акваріуму, і всі вони були в захваті. Крім того, акваріум не створює ніякого бруду, не викликає алергії та забезпечує і близькість, і віддаленість від тварин.

Відносини близькості та віддаленості?

Так. Наприклад, у мене є навчений собака-терапевт, яку я приводжу в групу. Коли я це роблю, то маю бути дуже обережною, щоб діти та підлітки вели себе з ним належним чином. У випадку з рибками це набагато простіше, оскільки акваріумне скло забезпечує постійний бар’єр.

Можна дивитися, але не можна чіпати?

Точно! А дітям дуже подобається спостерігати за тваринами. Вони уважно стежать за розвитком рибок. Тому ми також купили книги та інші матеріали, щоб діти та молоді люди могли читати про своїх домашніх тварин. Це особливо цікаво, коли у нас в акваріумі з’являється нове потомство. Дітвора вирушає на пошуки рибки. Вони також теревенять про своїх улюбленців і обговорюють їх у групі. Деякі з них дають ім’я своїй рибці.

Отже, діти розвивають відносини зі «своїми» вихованцями?

Так, навіть якщо це «всього лише» риба, вони все одно розвивають відносини. Називаючи свого вихованця, вони надають йому індивідуальність і характеристики. Це, знову таки, створює зв’язок і якусь дружбу з мешканцем акваріума, якому діти можуть потім розповісти про свої проблеми й турботи. Вони беруть на себе відповідальність і регулярно піклуються про живу істоту. Діти дійсно багато чому вчаться.

Як що?

Вони дізнаються, що кожен день дбають про живу істоту та що вони мусять взяти на себе відповідальність. Це включає в себе виконання певних робіт: акваріум очищається, а фільтр і водні рослини перевіряються відповідно з графіком. Діти та підлітки, які щодня готують їжу, також несуть відповідальність за годування риб. Ці ритуали структурують їхнє повсякденне життя — уповільнюють темп і дають відчуття спокою. Більше того, діти та молоді люди виявляють, що їм довіряють роботу. Це, у свою чергу, змушує їх відчувати себе прийнятими й цінними.

А що буде, якщо риба помре?

Дітям, звичайно, важко, якщо їхня власна рибка вмирає. Зазвичай хазяїн сам хоче дістати її з акваріума. Потім рибку загортають у паперову серветку й закопують у саду на спеціальній клумбі. За бажанням діти можуть покласти рибці квіти або написати їй прощального листа. Це схоже на маленьке «поховання».

Звучить сумно.

Так, але це також дає можливість. У якийсь момент дітям доведеться попрощатися з рідною людиною. Таким чином, у них є можливість випробувати цю ситуацію з живою істотою. Вони дізнаються, що означає втратити те, що їм подобається. І ми можемо підтримати їх через це, як їхні вчителі. Це може допомогти краще справлятися з подібними переживаннями в майбутньому. Діти втішають один одного; це неймовірно цінна річ і створює довіру та стабільність у групі.

Що тоді?

Зазвичай це відбувається незадовго до того, як потерпілі діти хочуть завести нового вихованця. Вони відчувають, що чогось бракує, і прагнуть знову доглядати за живою істотою. Потім їм дозволяють вибрати та дати ім’я новій рибці, і вони знову повністю залучені до повсякденної діяльності з догляду за рибою.

Статті по темі:

магазин АкваСмайл
0
Категорії:
Статті
0 0 голосів
Оцінка
Підписатися
Сповістити про
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Всі результати пошуку