Акваріум для дитини: плюси та мінуси

акваріум для дитини

Виставка акваріумістики, зоомагазин чи просто квартира друзів. Та мало де дитина побачила мешканців підводного світу, і просто закохалася в ці плавні повільні рухи. А тепер долає вас проханнями завести вдома акваріум. Знайома ситуація?

Але ж ви розумієте, що акваріум для дитини – це не іграшка: в ньому житимуть живі рибки, які вимагають догляду та уваги. І, звичайно, знань. І сумніваєтеся, чи принесе це рішення користь дитині, чи не забуде вона про рибок, помилувавшись ними кілька днів.

Такі сумніви мають багато батьків, тому спочатку слід вивчити питання, а потім вже приймати рішення про купівлю. Важливо зважити всі переваги і недоліки цієї задумки саме для вас.

Акваріум у будинку: плюси

Якщо ви чули про те, що домашні вихованці роблять дитину більш відповідальною та дисциплінованою, це правда. Але тільки в тому випадку, коли вони стають частиною виховання, а не повністю замінюють вашу увагу.

Дитячі акваріуми – це можливість дізнатися про щось нове і, заразом, поспілкуватися з батьками. Адже хто інший навчить як годувати рибок, як доглядати за ними, чи просто посидить з дитиною, обнявшись, щоб поспостерігати за життям підводного світу?

Тільки ви зможете пояснити, що рибки повинні вчасно їсти та плавати у чистій воді. І ви зможете розповісти, що буде з мешканцями акваріума та рослинами, якщо їх не доглядати. Без підігріву інтересу дитини до нових вихованців, вона може забути про них за кілька днів.

Якщо ж ви будете брати участь у годівлі та обслуговуванні, розповідати своєму чаду цікаві історії про кожну рибку, рослину і, навіть, черепашку, дитина із задоволенням слухатиме розповіді, навчатиметься годувати та доглядати за рибками самостійно.


Думати про те, що акваріум куплений для дитини, тому нехай вона сама ним і займається – це велика помилка.


І справа навіть не у віці дитини, а в тому, що в неї мають з’явитися однодумці та певні знання:

  • як включати обігрів та інші прилади;
  • коли та скільки корму давати рибкам;
  • як поводяться здорові рибки, і як зрозуміти, що з ними щось не так;
  • що, крім корму, потрібно для акваріума.

Ці, як і інші питання, вам доведеться вивчити самими, і допомогти розібратися з ними дитині. І не важливо, куплені ваші акваріумні рибки для дітей молодшого віку, або ваша дитина вже підліток.

Тільки коли акваріум чистий, а рибки нагодовані та гарні, за ними приємно спостерігати після активного дня.


Таке споглядання добре діє на дітей, знімає стрес та дратівливість.


Це заняття відмінно впливає на гіперактивних дітей, прибирає тривожність, імпульсивність та інші симптоми. Саме тому акваріумну терапію часто використовують дитячі психологи.


Ще одна користь маленького домашнього водоймища – зволоження повітря.


Це правда, особливо в теплу пору року, коли температура навколишнього повітря підвищується. І та сама історія відбувається взимку, коли включається опалення. Вода з відкритого домашнього водоймища випаровується, збільшуючи вологість повітря. Але це корисно лише в тому випадку, коли акваріум доглянутий та чистий. Інакше у приміщенні з’явиться неприємний запах.

Коли ж ви все обдумали самі і обговорили з дитиною, настав час приступати до покупки. І почати слід із вибору ємності, тобто самого акваріума.

Яким буде перший акваріум для дитини

Багато хто вважає, що він має бути невеликим:

  • займає мало місця;
  • коштує дешевше;
  • простіший догляд.

Але не всі ці твердження є правильними, тому про все по порядку.

Невеликі розміри акваріума насправді дозволяють поставити його в будь-якому місці. Але, оскільки йдеться про дітей, важливим є питання безпеки.


Великий акваріум стійкіший, і легше переносить помилки у догляді.


Його складніше перекинути, а помилки, особливо спочатку, бувають у багатьох. Якщо щось трапилося в невеликій ємності, проблеми можуть швидко знищити в ній все живе.

Це точно не означає, що вам потрібно купувати максимально великий акваріум, але звернути увагу на розмір та стійкість обов’язково потрібно. Як і на його форму: більш практичним та стійким буде широка та довга ємність. У ній же, порівняно з вузькою та високою конструкцією, буде найкращим газообмін.

А ось купувати скляний чи акриловий акваріум для дітей, вирішуйте самі. У кожного є свої плюси та мінуси.

Скло:  

  • не деформується, не втрачає прозорість та складніше дряпається;
  • довговічніший;
  • великий вибір у магазинах;
  • можна розбити незручним попаданням важкого предмета.

Акрил:

  • більш легкий;
  • не такий крихкий, як скло;
  • при пошкодженні безпечніший (без гострих сколів);
  • дуже легко дряпається і потребує спеціальних інструментів для догляду;
  • при встановленні важливо підтримувати дно повністю, а не лише краї.

А що із обладнанням для дитячого акваріума?

обладняння для дитчого акваріуму

Якщо ваші діти ще малі, зробіть так, щоб доступу до обладнання у них не було. Сховайте всі дроти і розетки, блоки живлення та інше.


Відсутність доступу до обладнання буде безпечною і для дитини, і для мешканців водойми.


Загальний список необхідного виглядає так:

  1. Фільтр.
  2. Освітлення
  3. Обігрівач із регулятором температури.
  4. Грунт.
  5. Скребок та сифон для прибирання дна.
  6. Термометр.
  7. Сачок.

Не зайвим буде фон для задньої стінки та декорації, такі, як каміння та корчі, але ці атрибути краще вибирати з вашим чадом.

Часто в магазинах можна знайти цілі комплекти. Наприклад, акваріум, який вже укомплектований освітленням, фільтром та підігрівом. Це хороший варіант для вашої першої водойми: він заощаджує час, необхідний для вибору.

Як оформити і що посадити

акваріум для дитини як оформити

Дитину обов’язково потрібно залучити до процесу вибору, щоб вона відчула, що це частина її світу. А згодом зрозуміла, що це ще й відповідальність.

Наповненням підводного світу можуть стати прикраси за мотивами улюбленого мультфільму. Для малюка це той варіант, коли знайомі фігурки героїв, їх оточення та казковий будинок поруч із живими рослинами допоможуть створити новий, але трішки знайомий світ. Невеликого члена сім’ї до акваріуму спочатку може залучити саме це.

Коли дитина почне дорослішати, іграшки поступляться місцем натуральним каменям, рослинам і корчам. Але при цьому залишиться інтерес до мешканців акваріума та бажання дізнатися про них якнайбільше.


Рослини слід вибирати найневибагливіші: нехай їх буде небагато, але вони повинні бути різними, щоб створити цікаву картину.  


Для першого дитячого акваріума відмінно підійдуть такі рослини як:

  • анубіаси;
  • роголістник;
  • криптокорина;
  • валліснерія;
  • ряска.

Цього буде достатньо, щоб озеленити акваріум. І ці рослини не вимогливі до світла і якості води, так що стануть відмінним вибором для дитини – акваріуміста-початківця.


Рибок для дитячого акваріума краще підбирати найстійкіших.


Адже нам не потрібні сльози, якщо риба загине? В цьому випадку дитина забуде акваріумістику, як страшний сон.

Найкраще підходять:  

  • сомики;
  • гуппі;
  • пецілії;
  • барбуси;
  • даніо;
  • тернеції.

Не женіться за кількістю і пам’ятайте, що рибки повинні бути сумісні одна з одною. Тут краще проконсультуватися з фахівцями, але вже після вибору дитячого акваріума, щоб точно знати його обсяг.

Перших рибок краще селити, коли акваріуму виповниться тиждень. Так з води випарується хлор, осядуть шкідливі речовини, а у фільтрі почнуть з’являтися корисні бактерії. Не розміщуйте всіх відразу, нехай навантаження на біосистему буде поступовим.

Обслуговування акваріума: як допомогти дитині

Базове обслуговування акваріума досить просте. Навчіть дитину регулярно чистити скло, і раз на два тижні міняти 20% води на свіжу. Раз на місяць додайте до цього процесу очищення ґрунту сифоном. Це нескладні маніпуляції, які легко і весело робити всією родиною.

Обов’язково видаляйте відмерле листя рослин і, найголовніше – не перегодовуйте рибок. Від такого відходу вони можуть навіть захворіти, а вода в акваріумі стане брудною.

Для початку шляху акваріуміста цього достатньо. І не лякайтеся, якщо все піде не за планом. Так буває, тим більше, з новим «не зрілим» акваріумом. Різних неприємних моментів може бути безліч:

  • гинуть рибки;
  • вода стає брудною чи каламутною;
  • виникають проблеми із водоростями.

Кожна ситуація вимагає вивчення додаткового матеріалу, і все неможливо охопити в рамках одного тексту в блозі. На частину питань ми вже відповіли раніше: наприклад, стаття про помутніння або загальна стаття про водорості.

У деяких випадках варто пошукати інформацію в книгах, тематичних блогах або спеціалістів. З дітьми підліткового віку навіть можна влаштувати детективне розслідування: наприклад, хто першим знайде причину появи зелених водоростей, і як з ними боротися.


Таке хобі може стати ще одним приводом проводити час зі своєю дитиною.


Тому не втрачайте такої можливості, і скоріше біжіть вибирати дитячий акваріум!

Якщо у вас вже є досвід підбору та утримання дитячого акваріума, поділіться ним у коментарях. Кожна історія унікальна та цікава.

Статті на тему:

магазин АкваСмайл
0
Категорії:
Статті
Поділитися
Всі результати пошуку