Чому в акваріумі каламутніє вода

Чому в акваріумі каламутніє вода фото

Їм немає числа, і їхнє основне завдання – розмноження. Якщо ви створите їм відповідні умови, вони розмножаться у величезних кількостях. У короткий термін вода в акваріумі стане каламутною, і набуде неприємного запаху. Але це не найстрашніше. Основна небезпека виходить із того, що вони споживають кисень, і рибам залишається тільки задихнутися. А ще вони виділяють у воду продукти свого метаболізму, які є отрутою для інших мешканців водойми. Як ви вже, напевно, здогадалися, йдеться про бактеріальний спалах в акваріумі.

Від чого каламутніє вода в акваріумі

Розділяють три основні причини чому акваріум каламутніє:

  • механічна каламуть;
  • позеленіння води;
  • бактеріальний спалах.

Механічна каламуть у воді може з’явитися при запуску акваріума, в результаті різкої заливки води на погано промитий грунт. Другий варіант – це різкі рухи сачка (при відлові риб), які можуть підняти каламуть з дна або стінок акваріума. Така каламуть не становить небезпеки, і не потребує особливого втручання. Через деякий час вона осяде сама по собі, а вода набуде колишньої прозорості.

Чому вода в акваріумі каламутна та зелена

Чому вода в акваріумі каламутна та зелена фото

Зазвичай у спекотну пору року в акваріумі може статися різке позеленіння води з повною втратою прозорості. Питання про те, чому помутніла вода в акваріумі, у такому разі має просту та однозначну відповідь: це різке розмноження одноклітинної водорості евглени зеленої. Це явище не становить небезпеки ні для рослин, ні для риб, але дуже неприємне щодо естетичного сприйняття.


Причини спалаху такі:

  • багато світла;
  • підвищена температура води;
  • мало кисню.

Усунувши будь-яку з перерахованих вище причин (а краще всі три), ви приведете акваріум в норму.

Бактеріальний спалах

Ми навмисне залишили цей пункт під кінець нашої розповіді, сподіваючись, що ви вже трохи підготовлені для розуміння головних принципів боротьби за біологічну рівновагу.

Бактерії є скрізь, в тому числі, і в акваріумі. Трапляються випадки, коли у них з’являється велика кількість корму у вигляді будь-яких органічних залишків. Це може бути надлишок риб’ячого корму, залишки загиблої риби, частини рослин або накопичення продуктів життєдіяльності риб у ґрунті.

Для швидкого розмноження, крім корму, їм потрібна сприятлива температура води і велика кількість кисню.

Наявність цих трьох факторів – ось чому в акваріумі швидко каламутніє вода, і спалах розмноження бактерій вам забезпечено.

Кілька крапель води з бактеріальним спалахом акваріума під мікроскопом

Для профілактики таких явищ є лише один шлях. Ви не можете значно знизити температуру в акваріумі або позбавити його кисню. Отже, подбайте про своєчасне видалення всіх органічних забруднень. Це стане гарантією чистої та прозорої води у вашій водоймі.

Як боротися з каламутною водою

Ми вже з’ясували, через що мутніє вода в акваріумі, і як попередити це явище. Але, що робити, якщо подібне все ж таки сталося? Насамперед, необхідно убезпечити мешканців акваріума від шкідливих наслідків. Необхідно дати їм кисень та прибрати продукти метаболізму бактерій. Звідси випливає посилене продування, фільтрація та підміна частини води.


Не намагайтеся змінювати якнайбільше води. Цілком достатньо 20% від загального обсягу.


Риби в безпеці, тепер потрібно позбутися цієї армії бактерій, якнайшвидше. Як? Дуже просто. Ми позбавимо їх їжі. Якщо, в умовах посиленого продування, підняти температуру води в акваріумі на кілька градусів (у межах норми), ми отримуємо ідеальні умови для розмноження бактерій, і вони цим миттєво скористаються. Результатом стане поїдання залишків корму та загибель усієї колонії від голоду – основної причини помутніння води в акваріумі.

Слід зазначити, що метод простий, і не вимагає витрат, але займає певний час. Тому, якщо вода в акваріумі швидко каламутніє і вам потрібно позбутися бактерій в короткий час, ви можете скористатися фірмовими ліками, які вам запропонують у будь-якому гарному спеціалізованому магазині. Тут головне – не нарватися на підробку, та не перевищити дозу. Про використання таких препаратів у кожному конкретному випадку вам розкажуть досвідчені консультанти.

Одним з найбільш ефективних засобів проти помутніння води є спеціальні УФ-світильники. Ці прилади оснащені ультрафіолетовою лампою, випромінювання якої знищує ДНК бактерій та мікроорганізмів, таких, як евглена (винуватець зеленої води).

Чому помутніла вода в акваріумі УФ руйнує ДНК малюнок

Але така процедура знищує і корисних сусідів, тому тут важлива правильна схема підключення.


Вода після очищення ультрафіолетом має пройти через біологічний фільтр, де знову насититься корисними бактеріями перед потраплянням до акваріуму.

Цей метод є більш дорогим, але дуже ефективним і абсолютно безпечним. Для відкритих водойм без таких світильників взагалі не обійтися, тому що неможливо прибрати головну причину – постійне сонце, що жарить.

У решті випадків ми рекомендуємо усувати спочатку причини помутнінь. Тільки у випадку, коли вода швидко каламутніє і потрібно терміново це виправити, варто вдаватися до вищеперерахованих методів: додавання акваріумної хімії та використання УФ світильників.

А Вам довелося зіткнутися з цією проблемою? Як Ви її вирішили? Діліться своїм досвідом у коментарях!

Статті по темі:

магазин АкваСмайл
0
Категорії:
Статті
Поділитися
0 0 голосів
Оцінка
Підписатися
Сповістити про
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Всі результати пошуку