Як правильно годувати рибок

як правильно годувати рибок фото

Найчастіше це питання веде до священного трепету новачків-акваріумістів. Після прочитання безлічі строкатих і розрізнених статей, вони впадають у ступор, і творять одну помилку за іншою. Насправді, питання «як годувати рибок в акваріумі» досить просте, якщо це стосується банального утримання риб у домашній водоймі. І дуже складне, якщо ви хочете досягти високих показників у розведенні. Особливо складно підібрати корми, якщо стоїть завдання передачі забарвлення, максимально наближеного до забарвлення риб у дикій природі. Але, це питання, які під силу тільки професіоналам, що мають великий досвід і знання. У цій статті ми постараємося в стислому обсязі і максимально доступній формі навчити рибалок-початківців підбирати корми для своїх вихованців з великої різноманітності магазинних кормів, і навіть готувати деякі «страви» риб’ячої кухні самостійно.

Як годувати рибок

Якщо до вас приїхав гість із Нігерії, не біжіть на ринок за салом Гіппопотама. Ваш гість цілком задовольниться свинячими котлетами. Не звертайте особливої ​​уваги на те, що їдять у природі ваші вихованці. По-перше, дощові черв’яки в басейні Амазонки і у вашому городі мають приблизно однакові поживні властивості. По-друге, придбані вами екземпляри риб, можливо, вже понад 100 років розводять у сусідньому місті та годують місцевими продуктами.

як годувати рибок фото

Питання як годувати рибок за частотою та кількістю зводиться до нескладних рекомендацій:

  • дорослих риб можна годувати раз на день. У такому разі корм має бути з’їдений за 45 хвилин;
  • найкращим варіантом буде годування двічі на день із поїданням корму за 30 хвилин;
  • малька годують дуже часто, залежно від його віку та розмірів. У деяких випадках потрібна постійна присутність корму в акваріумі. Зазвичай, це докладно висвітлюється в умовах утримання та розведення конкретного виду.

Як годувати рибок в акваріумі, якщо ви поїхали у відпустку? Найкращим варіантом буде доручити цю справу або члену сім’ї, або довіреному сусідові.


Обов’язковою умовою буде їхня обізнаність у цьому питанні. Якщо немає такої можливості, то краще не годувати їх зовсім.


Давно доведено, що риба без особливих труднощів може обійтися без годування 2 – 3 тижні. Тим більше, що у старому акваріумі завжди знайдеться чимось перекусити. Це можуть бути мухи або комарі, що впали у воду, ікра равликів або частини рослин та водоростей.

Набагато гірше залишити акваріум на не підготовлену людину, яка, боячись підвести вас, засипле її кормом. Результатом такого підходу може стати протухання води та мор всього риб’ячого населення. Щоб уникнути останнього, і взагалі не задіяти сторонніх людей, сучасна акваріумістика може запропонувати два варіанти:

  • спеціальні корми, які поступово розм’якшуються протягом тривалого періоду.
  • програмовані автогодівниці, в яких можна встановити кількість та періоди годування.
як годувати рибок в акваріумі годівницям фото

Сподіваємося, після цих порад питання скільки корму давати рибкам можна вважати вирішеним.

Як правильно годувати різні види рибок в акваріумі

У магазинах, що торгують кормами для акваріумних рибок, полиці ломляться від великої кількості та різноманітності товарів. Буквально для кожної рибки персонально заготовлені корми. Недосвідчений акваріуміст може подумати, що іншого корму його рибка і їсти не стане. Але скільки годувати рибок таким одноманітним кормом? Щоб не втомити читача довгими теоріями, знову звернемося по допомогу до аналогій. Спробуйте відповісти на запитання про те, скільки може прожити людина на одній чорній ікрі. Думаю, відповідь відома всім – недовго і дуже не комфортно.


Так і у рибок: секрет якісного харчування – його різноманітність.


Давайте своїм вихованцям різні корми, спостерігайте за ними, і робіть висновки. Дізнавайтеся про особливості харчування ваших риб у природі, та враховуйте їх переваги. Адже саме в цьому і є принадність утримання домашньої водойми: розвиток спостережливості та інтелекту.

Як правильно годувати рибок сухим кормом

У природному середовищі рибки не мають проблем з пошуком різноманітного корму. А ось в акваріумі залишається на совісті його власника.

З одного боку, можна розводити артемію, купувати всілякі живі корми, різного роду фіто- та зоопланктони. Це трудомісткий і витратний процес, і в комплексі з іншим щоденним проведенням часу може не залишити часу на милування акваріумом.

  • Отримуючи максимально природну і корисну їжу для риб, залишається ризик занести «небажаних елементів».
  • Годування живим кормом – це завжди підвищене навантаження на систему, що фільтрує, особливо небезпечно, якщо корм залишиться розкладатися в акваріумі недоїденим.

З іншого боку, можна годувати сухими кормами. Вибравши відповідний корм, цей процес перетворюється з рутинного на дуже швидкий і комфортний. У магазині можна знайти величезну кількість кормів, що відрізняються різними обсягами, формами та складом. Сучасні якісні сухі корми давно вже не забруднюють воду, і за складом чудово підходять акваріумним рибам.

скільки корму давати рибкам малюнок

При виборі обов’язково дізнайтесь особливості та переваги в їжі ваших риб. Наприклад, якщо рибка воліє курсувати в нижніх шарах води, то корм має бути тонучим. Якщо розмір рибки малий, то великі гранули їй явно не підійдуть. Якщо в природі риба харчується водоростями, то корм для хижаків вона не їстиме. І так далі, і так далі. Для зручності виробник корму написав усі рекомендації щодо годування на упаковці, ще й помістив картинку риби, для якої він призначений.

І все ж таки: як правильно годувати рибок в акваріумі? Який з варіантів кращий у результаті: живий корм або сухий?


Ідеал десь посередині, та його ім’я «різноманітність». За такий підхід ваші акваріумні жителі будуть вдячні, довго житимуть, і навіть будуть схильні до розмноження.


Внести різноманітність та замінити живі корми можна і в домашніх умовах.

Пропонуємо вам лайфхак на випадок тимчасової відсутності доступу до живих кормів:

  • зварене круто яйце птиці;
  • варене серце, печінка;
  • варена нежирна яловичина чи риба;
  • сира чи варена риб’яча ікра.

Але, якщо у вас зовсім немає бажання «заморочуватися» з годуванням риб, купуйте сухі корми в магазинах, вибираючи перевірені фірми (ми рекомендуємо JBL або Tetra). Якщо вам доводиться годувати акваріумних мешканців лише сухими кормами, подумайте про те, як правильно чергувати корми для рибок. Наприклад, можна чергувати гранули з пластівцями, рослинний корм з м’ясним і т.д.

Наші нескладні поради про те, як годувати риби в акваріумі, досягли свого логічного завершення. Ви ще не стали гуру, але вже без остраху зможете підібрати корми для своїх вихованців. Більше того, ви самі вже можете давати поради початківцям про те, як і чим, скільки і коли годувати рибок так, щоб в акваріумі трималася біологічна рівновага, вода була чиста та прозора, риби були живі та здорові, а господарі щасливі.

А які корми ви вже встигли спробувати, та як на них відреагували ваші рибки? Діліться у коментарях!


Статті по темі:

магазин АкваСмайл
0
Категорії:
Статті
Поділитися
0 0 голосів
Оцінка
Підписатися
Сповістити про
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Всі результати пошуку