Морський акваріум. З чого почати?

Різноманітність форм та видів

Світовий океан налічує безліч різних типів життя, і ця кількість у кілька разів перевершує різноманітність видів на суші. Різні форми та кольори морських безхребетних приголомшують, а забарвлення та характер морських риб дадуть фору будь-якій прісноводній рибі. Сьогодні в морських акваріумах домашнього типу можна тримати безліч мирних (і не дуже) рибок. Це рифові акули, різні види хижих риб (крилатки, мурени), восьминоги, скати, безліч м’яких і скелетоутворюючих коралів, морські губки, різні ракоподібні, молюски і навіть медузи. І це ще не весь перелік! Межею є лише бажання власника та обмеження у розмірах житлового приміщення.

Морський акваріум будинку. З чого почати? фото

Морський акваріум будинку

Морський акваріум. З чого почати? фото кораловий риф

Сьогодні у продажу є відносно прості у змісті та недорогі морські акваріуми. Невеликі (60-120 л), вони цілком підходять для «споглядачів» дитячого віку. Для дорослої чи більш захопленої людини, але яка не має великого досвіду в утриманні морських гідробіонтів, підійде акваріум з м’якими (що не утворюють вапняного скелета) коралами.

Чудова різноманітність плавних форм і неземних забарвлень, безперечно, зачарує і господаря акваріума, і гостей. Морські зірки, губки, креветки, незвичайні водорості, черв’яки і, звичайно, мирні риби красиво доповнять композицію з м’якими коралами. Для людей, які відчувають потяг і глибоку повагу до хижаків, чудово підійде акваріум з акулами, муренами, скатами, крилатками, медузами. Екзотичний вид хижаків заворожує та притягує сильних чоловіків.

Корали

Найкрасивішим і, водночас, складним вважають акваріум з мадрепоровими (скелетоутворюючими) коралами. Таких незвичайних форм і кольорів неможливо собі навіть уявити. Дивовижні дива природи приголомшують. Такі акваріуми важать зазвичай більше тонни, і начинені вони найскладнішими контролерами та автоматикою. Проект такого акваріума бажано закладати на стадії будівництва чи капітального ремонту житла. У цьому випадку стане можливим підвести всі комунікації та сховати технічні ніші. Акваріум із жорсткими коралами може обслуговувати лише професіонал. Бажано довірити компетентному співробітнику акваріумного магазину або салону.

Морський акваріум для початківців – поради

Насамкінець — кілька принципових порад:

1. Купуйте все обладнання та тварин тільки у спеціалізованому магазині. Далеко не кожен професіонал прісноводної акваріумістики є таким же грамотним у морській. Довіряйте лише підготовленому фахівцю. Перша ознака якості та професіоналізму – гарантія продавця, і вона повинна бути не менше двох років на акваріум виготовлений на замовлення. На обладнання до нього не менше року і краще вибирайте виробників із гарною репутацією.

З гарантією на рибу та безхребетних трохи складніше. Деякі продавці дають гарантію кілька днів, при цьому завищуючи ціну на тварин. Більшість гарантію вам не дадуть. Однак тут потрібно розуміти і бік продавця: він не може бути впевнений, що після покупки ви посадите живність у воду з правильними параметрами. Особливо це стосується новачків у морській акваріумістиці, які можуть дорогою і переохолодити рибу, і неправильно перевести живність у свій акваріум.


Обов’язково правильно перекладайте рибу у свій акваріум – крапельним шляхом змішуйте воду зі свого акваріума, у пакет із рибою. Таким чином, ви значно зменшите стрес від переселення.


2. Не заощаджуйте на вихідній воді. Воду, що у нас у водопроводі, дуже важко назвати чистою. Більше того, крім хлору, вона містить масу шкідливих для морського акваріуму домішок: фосфатів, нітратів, силікатів та важких металів. Тому рекомендується встановлення системи зворотного осмосу на вихідну воду. Крім того, не слід економити на  солі і мікроелементах, оскільки більшість коралів і безхребетних активно споживають йод, кальцій, стронцій тощо. Вкрай важливо насичувати воду цими речовинами.

3. Придбати всіх тварин потрібно лише після карантину та у постачальника, який має репутацію.

Якщо ви наслідуватимете все вищесказане, то зможете довгі роки насолоджуватися красою підводного світу у своєму інтер’єрі. Морський акваріум – це серйозне та захоплююче хобі, яке може затягнути з головою та винагородити власника за працю дивовижною красою.

Безліч акваріумістів досягли нечуваних висот і результатів лише завдяки безмежній любові до морських мешканців. Вони можуть надавати рекомендації навіть професіоналам.

Наважуйтеся, закохуйтеся та захоплюйтеся морським акваріумом!

Статті по темі:

магазин АкваСмайл
0
Категорії:
Статті
0 0 голосів
Оцінка
Підписатися
Сповістити про
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Всі результати пошуку