Запуск акваріума

Запуск акваріума для початківців фото

Ваш перший запуск

Відразу беріть весь посуд, наповнюйте його водою з-під крана і відставляйте вбік. Поки вона відстоюватиметься, ми познайомимо вас з теоретичним обґрунтуванням деяких дій, які необхідні для того, щоб провести запуск нового акваріума. Адже ви прочитали вже нашу статтю «Акваріум для початківців»  перед його покупкою? Тоді настав час запускати

Властивості води. Підготовка акваріума до заселення.

Вчені вважають воду найбільшою загадкою нашої планети. Акваріумісту не потрібні такі глибокі знання про склад і властивості води. Для того, щоб зробити перший запуск акваріума, він повинен мати деякі поняття про наступні характеристики води:

  • температура;
  • вміст кисню;
  • реакція (рН);
  • загальна загальна жорсткість (dGH);(dGH);
  • насиченість вапняними солями (dKH), яку іноді називають тимчасовою жорсткістю;
  • наявність азотних сполук.

Сучасний стан акваріумістики дозволяє без зусиль вимірювати ці параметри і, при необхідності, коригувати спеціальними препаратами і приладами. Жителям населених пунктів, забезпечених централізованими постачаннями води, можна здійснити запуск акваріума з нуля, використовуючи звичайну водопровідну воду. Станції підготовки води контролюють перелічені вище параметри. Акваріумісти-початківці повинні запам’ятати одне просте правило: якщо вода рекомендована для пиття, значить, вона придатна для утримання більшості акваріумних риб. Як створювати спеціальні умови для особливих видів риб, ви навчитеся трохи пізніше.

При використанні води з природних джерел, вам доведеться провести перевірку всіх перерахованих вище параметрів самостійно, так як така вода сповнена чудес і може згубно позначитися на самопочутті риб та рослин.

Як запустити акваріум з нуля

Поки ваша вода продовжує відстоюватися, виганяючи із себе хлор, ви можете зайнятися встановленням домашньої водойми на «штатне» місце. Перед встановленням на постійне місце його бажано вимити. Спочатку теплою водою, потім будь-яким побутовим миючим засобом, і знову обполоснути теплою водою. Не намагайтеся застосувати більш гарячу воду, акваріуми не люблять різких температурних перепадів.

Наступний захід – це виставлення за рівнем. Напевно, не потрібно спеціально доводити, що рівень води повинен бути паралельний дну акваріума. В іншому випадку, крім неестетичного вигляду, ми отримаємо деякі складнощі з встановленням обладнання.

На форумах часто «ламають списи» щодо того, як правильно запустити акваріум. Запуск можна проводити по-різному, головне щоб при цьому не було завдано шкоди обладнанню або мешканцям водойми. У нашому випадку настав час вирушати за покупками. Перший похід у магазин ми присвятимо закупівлі багатьох необхідних речей, залишивши поза увагою лише риб’яче населення.

Найнеобхідніше для запуску акваріума

На початковому етапі утримання риб можна обійтися мінімумом матеріалів та обладнання:

  • термометр;
  • нагрівач;
  • фільтр;
  • світло (якщо акваріум продавався без нього);
  • грунт.

Більше того, якщо температура у вашому приміщенні не опускається нижче 22°С, то термометр і нагрівач можна не купувати. За такого підходу ви зможете утримувати дуже обмежену кількість риб і лише певних видів. Для того, щоб розширити асортимент ваших мешканців, необхідно мати можливість підіймати та підтримувати температуру до 30°. При досить щільному заселенні акваріума трапляються неприємності, пов’язані з нестачею кисню у воді. У цьому випадку не обійтись без повітряного компресора.

Запуск акваріума для новачків фото

Відразу варто придбати фільтр, підібравши під обсяг вашого акваріума. Благо ця інформація не є секретною і розташовується в інструкції або на упаковці акваріумного приладу. Або просто попросіть консультанта підібрати фільтр, назвавши ваш об’єм. Для першого запуску достатньо стандартної комплектації матеріалів, що фільтрують, зазвичай це різні губки і кераміка. Вже надалі ви навчитеся вузько налаштовувати фільтри змінюючи його «начинку». А поки що купили, витягли з коробки, під’єднали і йдемо далі.

І нарешті, грунт. Ґрунт є важливою частиною біосистеми. Залежно від складу риб, рослин та завдань, які ставить акваріуміст, вибирається тип ґрунту. Для початку ми рекомендуємо ґрунт темного кольору з розмірами його частинок від 5 до 20 мм. Такий грунт створює нейтральний фон для мешканців акваріума, дозволяє легко вкорінювати донні рослини. Крім того він виконує роль біологічного фільтра, беручи в себе всі органічні відходи та переробляючи їх ґрунтовими бактеріями у форми, придатні для харчування рослин.

Якщо ми займаємося закупками, то прикупимо і деякі рослини. На початковому етапі зупинимо свій вибір на найпоширеніших і найвибагливіших, щоб надалі перейти до більш складних та цікавих. З рослин, які вимагають укорінення в ґрунті, візьміть валіснерію та сагітарію. З рослин, які плавають у товщі води, вибирайте будь-що з роголістників. Якщо у вас досить яскраве верхнє світло, можете прикрасити поверхню водяним салатом. Він стане притулком для мальків живородячих карпозубих, якщо ви прогавите момент нересту, що для новачків неминуче.

Швидкий запуск акваріума

Якщо воді, яку ви поставили на відстій, виповнилося 2, а краще 3 дні, то, повернувшись додому із закупівлею необхідного обладнання, можна починати запуск акваріума. Розкладіть грунт по дну акваріума шаром 3 – 5 см. Розгрібайте «ямки» для посадки сагітарії та валіснерії. Розпряміть їх коріння і, тримаючи біля дна, присипте ґрунтом. Тоненькою цівкою, обережно залийте воду в акваріум. Встановіть фільтр, термометр та нагрівач. Помістіть у воду роголістник, а на поверхні водяний салат. В принципі вже можна підселяти риб, але ми навмисне не рекомендували їх придбання при першому відвідуванні магазину. Ваша водойма повинна «вистоятися». Ви повинні переконатися, що акваріум не має тріщин і не тече, що нагрівач тримає встановлену температуру, а термометр правильно її показує. Крім того, потрібен час для осадження каламуті, що утворилася під час заповнення водою.

Запуск акваріума з нуля фото

З новосіллям

Ось і настав довгоочікуваний момент заселення вашого рукотворного озера його основними мешканцями – рибами. Для новачків ми рекомендуємо стандартний набір:

  • гуппі;
  • мечоносці;
  • даніо;
  • сомики;
  • гурамі.

Якщо акваріум має достатні розміри, то зграйка суматранских барбусів (6 – 8 штук) додасть динаміки вашої експозиції. А далі, мрійте, читайте, освоюйте нові види та біотопи.

Важлива порада щодо переміщення риби з транспортної ємності в акваріум. Найкращий варіант, це коли риба доставлена у звичайній скляній банці. Цю банку разом із рибою пускають у вільне плавання просторами акваріума. Риби дуже добре бачать через скло і поступово освоюватимуться з обстановкою.


Температура води в банку поступово зрівняється з навколишньою температурою, і момент пересадки не стане тепловим шоком для рибки. 


Через деякий час вам залишиться тільки перевернути банку, відправивши рибку в її нове житло. З новосіллям!

Надеемся, что наша статья пополнила ваши знания в вопросе о том, как запустить аквариум. Мы не стремились к созданию пошаговой инструкции, мы хотели вооружить вас знаниями, достаточными для того, чтобы осознанно произвести свой первый пуск и запомнить это на всю жизнь, как собственную победу в нелегком деле освоения премудростей подводного царства.

Якщо ви вже пройшли цей етап, поділіться в коментарях своїми досягненнями. Все вийшло з першого разу чи перезапуску не вдалося уникнути? Пишіть нам цікаво.

Статті на тему:

магазин АкваСмайл
0
Категорії:
Статті
0 0 голосів
Оцінка
Підписатися
Сповістити про
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Всі результати пошуку