Бійцева рибка півник

бійцева рибка в акваріумі фото

Якби це була стаття для соціальних мереж, назва була б такою: «Півник – рибка важкої долі». Дійсно, навіть серед дуже специфічного підзагону лабіринтових, ця рибка вирізняється незвичайністю своєї поведінки. «Жіноча» половина цього виду – скромні особини незрозумілого кольору, довжиною в 3 – 4 сантиметри. Навіть люди, які багато років утримують та розводять півників, не скажуть більше двох – трьох речень, намагаючись описати їх поведінку. Вони начебто є, але їх ніхто не помічає.

Зовсім інша справа – самці. По розкоші та яскравості «оперення» вони поступаються лише павичу, а за люттю – Тасманійському Дияволу. Причому ця лють стосується лише самців того ж виду, за повної індиферентності до решти риб’ячого населення. Якщо в акваріум посадити двох самців, то найближчими хвилинами вони обов’язково зійдуться у смертельній сутичці. Вони будуть відривати один в одного плавці і зяброві кришки доти, доки один з них не усвідомить свою поразку і сховається в густих чагарниках рослин.


Як ви вже зрозуміли, бійцева рибка в акваріумі може існувати лише в одному екземплярі.


Але це ще не фінальна сцена трагедії. Трохи перепочивши, переможець вирушить на пошуки і добивання свого поваленого суперника. Той, хто програв битву, вже не робить жодних спроб опору. Тепер у нього одна мета – сховатися, причаїтися, стати невидимим. Все марно. Переможець не заспокоїться, доки не доведе своє злодіяння до трагічного кінця. Ось чому ми розпочали статтю із згадки про важку долю.

Годування та утримання півників в акваріумі

Півник (Betta splendens Regan) відомий так само, як бійцева рибка, належить до роду бетта (Betta) із сімейства анабантиди. Годування даного виду не відрізняється від типового для всього сімейства, і не вимагає спеціального опису. Хіба що необхідно враховувати деяку повільність півників при утриманні в загальних акваріумах. Якщо годувати часто малими частками денного раціону, вони можуть залишитися голодним на тлі спритних пецилій, барбусів, даніо.

Догляд за рибками півниками

Хімічний склад води та насиченість киснем не особливо турбують цю рибку. Рибка півник, догляд за якою в акваріумі не становить особливих труднощів, має особливі вимоги до температури води. Температуру в акваріумах з півнями краще не тримати нижче 24°C. Оптимальною вважається температура 26 – 28°C. Легко переносить підвищення до 30°C. Якщо вам трапиться кілька разів «підморозити» півня, він може захворіти на дуже характерну для цього виду хворобу.

Його тіло періодично зводитиме судома, яка заважає йому піднятися до поверхні за черговим ковтком повітря. Півник, нібито усвідомлюючи цю загрозу, проводитиме весь час на листочку однієї з рослин, що ростуть на поверхні води. У разі їх відсутності, півник гине від нестачі повітря. Це той варіант, коли кажуть: «рибка потонула». Якщо ви наважитеся на утримання рибки півника, будьте готові підтримувати температуру в акваріумі на рівні 26 – 28°C.

Утримання півника у круглому акваріумі

утримання півників акваріум фото

Це буде той випадок, який можна вважати щасливим винятком. Пристосувати під утримання півників акваріум-шар або акваріум-келих стане дуже вдалою ідеєю. Справа в тому, що півник – рибка порівняно дрібна та малорухлива. Основна її краса полягає в казкових переливах та грі фарб у розкішних плавцях.

Круглий акваріум значно збільшить розміри зображення рибки, і дещо спотворить її форму, що надасть їй ще більш казкового вигляду.

Підготовка до нересту

Розвідники півників зазвичай тримають кілька самців в окремих банках обсягом до двох літрів. За таких умов питання про те, з якими рибами можна містити півників, відпадає автоматично. Риба півник, утримання якої має на меті розмноження, у таких банках може отримувати достатнє та якісне харчування, особливо необхідне в період нересту. Кожен із цих самців має своє унікальне забарвлення. Схрещування їх із різними самками дає ті непередавані словами переливи кольору в майбутнього потомства. Ми з досвіду знаємо, що, якщо у вас є в акваріумі червоний самець, ви обов’язково захочете ще й синього. А потім: як без зеленого, це ж не повна колекція. А потім, коли у вас буде червоний, синій та зелений, самець блакитного кольору почне снитися вам щоночі. Це хвороба, ми хворіємо на неї багато років, і не збираємось одужувати. Не забувайте, що самця рибки півника, не варто утримувати в акваріумі більш ніж в одному екземплярі.

риба півник утримання фото

Отже. По суті, нерест півня типовий для всіх представників сімейства анабантид. З особливостей можна назвати лише необхідність ретельного відбору виробників. Серед півників часто трапляються погані батьки. Одні невміло будують гніздо, інші забувають підбирати ікринки, що випали з гнізда. Тому хороший виробник у півників цінується на вагу золота.

Часто трапляються випадки, коли самець настільки активно переслідує самку в акваріумі, що вона гине. Це трапляється, якщо самка з якихось причин не готова до ікрометання. Тоді рекомендують відгороджувати на якийсь час самку від самця склом. У природних умовах все набагато простіше: самці є куди піти. Далі догляд за рибкою півником полягає у спостереженні за його поведінкою доки не буде помічено змін, які свідчать про готовність самки.

Неможливо описати усі тонкощі поведінки риб. Допомогти у розумінні процесів вам допоможуть спостережливість та логіка. Спостережний акваріуміст також на вагу золота.

догляд за рибкою півником фото

Статті по темі:

магазин АкваСмайл
0
Категорії:
Статті
0 0 голосів
Оцінка
Підписатися
Сповістити про
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Всі результати пошуку