Як приготувати воду для акваріуму

Скільки потрібно відстоювати воду для акваріума фото

Є курси крою та шиття, дуже популярні курси з водіння автомобіля та курси садівників-аматорів. Можна згадати курси макраме, екібани та ще сотню інших курсів. Але, займаючись акваріумістикою багато років, ми жодного разу не зустрічали курсів рибників-аматорів або чогось подібного. Тому питання про те, скільки потрібно відстоювати воду для акваріума, з розряду постійних перейшло у розряд вічних.


У цьому невеликому тексті ми постараємося розповісти вам, як приготувати воду для акваріума, не вдаючись у глибокі теорії.


Цей текст буде корисний тим, хто стоїть перед порожнім акваріумом із банкою рибок в руках і не знає, що робити далі. У найважчому випадку з банкою рибок стоїть і ридає його дитина, тоді рахунок йде на секунди, тому що в голові у дружини вже вишиковуються тиради, які будуть висловлені на вашу адресу найближчим часом.

Почнемо з води

Бо було б дивним готувати житло для рибок без неї. Перше питання, яким спантеличується будь-який акваріуміст-початківець, це питання про те, яка вода придатна для використання в акваріумній практиці. Відповімо коротко і по-діловому:

  • із природних водойм;
  • дощова;
  • дистильована;
  • що пройшла побутові та промислові фільтри;
  • бутильована;
  • кип’ячена;
  • вода із кухонного крана.

Може, ми щось пропустили, але це не змінить суті. Це не змінить сенсу, який ми хотіли вкласти в наш меседж про те, що воду можна брати практично будь-яку.


На вході в нашу систему підготовки води для акваріума може зайти будь-яка вода, але вийти повинна вода з повною відповідністю умовам утримання акваріумних мешканців.


Вимоги:

  • температура 22 – 25° С;
  • кислотність (рН) 6 – 8;
  • загальна жорсткість 4 – 8°;
  • тимчасова жорсткість 3-6°;
  • вуглекислий газ 15 – 30 мг/л.

Вимоги, перелічені у цьому списку, наведені, скоріше, для прикладу, ніж для керівництва.


Кожній рибі (а особливо рослині) потрібна «своя» вода..


Ще є вимоги до показників кількості нітратів, нітритів, фосфатів, аміаку, хлору, міді, заліза, калію, але ці показники рідко виходять за допустимі рамки. Хіба що ви наберете воду з калюжі на території складу з хімічними добривами.

Скільки потрібно відстоювати воду для риб фото

Розбираємось докладніше

Бутильовану воду можна використовувати лише в крайніх випадках і за умови, що ви довіряєте тому, що написано на її етикетці. У теперішній плутанині ця вода являє собою вміст темного ящика з гри: Що? Де? Коли? Вона може мати жорсткість від 5° до 25°, і занапастити більшість видів риб.

Вода, пропущена через фільтри, теж є «темним конем».. Ми не знаємо, що роблять ці фільтри з водою, і яка вона виходить назовні. Використання такої води виправдане у випадку, якщо ми застосовуємо воду з великим вмістом важких металів та відсікаємо їх цими фільтрами. Такі рекомендації можна зустріти на «просунутих» сайтах. Нам здається, що в Україні ще можна знайти воду без важких металів, і не треба займатися нісенітницею.

Застосування дощової води позбавлене сенсу, оскільки жоден її показник не витримує критики. Це мертва вода, не придатна життя аквабіонтів. Вона може стати в нагоді для зниження жорсткості в акваріумі, але тільки у випадку, якщо ви зібрали її не з азбестового (шиферного даху), і в повітрі вашого району немає значної кількості вуглекислого газу, який у поєднанні з водою утворює вугільну кислоту.

Думаю, про природні водойми рідного краю ви знаєте краще за нас, і самі вирішите питання про можливе застосування цієї води для акваріума. Для самоконтролю уявіть собі, що п’єте цю воду. І ще врахуйте, що для вас це тільки питво, а для риб ще й середовище постійного проживання.

Кип’ятіння не позбавляє воду важких металів і отрут, і тому немає сенсу . Більш того, кип’ятіння водопровідної води, обробленої хлором, сприяє появі в ній сильно отруйних комплексів, що віддалено нагадують хімічну зброю.

Ось і закінчилися пропозиції щодо застосування різних видів води для наших акваріумів. Що ми маємо на виході? А нічого. Останній шанс та остання надія на воду з водопровідного крана на кухні.

Якщо в крані немає води…

Тут уже можна розслабитися. Вода у кранах є, і у переважній більшості населених пунктів України – досить гарної якості. Іноді вона розбавляється фекальними або зливовими водами, але для рибок це безпечно. Не будемо повторюватись і знову розглядати фізико-хімічні властивості водопровідної води. Зазначимо лише, що деякі зміни, залежно від локації, відбуваються із жорсткістю води. Вода південних регіонів дещо жорсткіша за воду північних областей України.

І ще один фактор, який вимагатиме вашого втручання, це наявність хлору у водопровідній воді. І тільки тут набуває сенсу сакральне питання про те, скільки потрібно відстоювати воду для риб.


Для повного видалення хлору газоподібного краще витримати воду протягом трьох днів.


У зимову пору року, коли хлору у воді мінімальна кількість, буває достатньо витримати воду протягом доби. Водопровідна вода для акваріума могла б бути використана в зимовий час взагалі без відстоювання, але воді необхідно «скинути» зайву кількість розчинених газів. Якщо цього не зробити, то газ виділятиметься в акваріумі і прилипатиме блискучими кульками до рослин та риб. Якщо рослини переживають це явище без особливих втрат, то рибам може бути завдано значної шкоди.

Як швидко підготувати воду для акваріума

Якщо йдеться про водопровідну воду, то прискорену підготовку можна провести підручними засобами. Нагрів і помішування води позбавлять її значної частини розчиненого хлору та інших газів.

Також сучасна акваріумістика пропонує багато спеціалізованих препаратів, які полегшують підготовку акваріумної води до максимуму. Абсолютно безпечні препарати (головне вибирати перевірені бренди) зв’яжуть важкі метали, приберуть хлор із води, захистять слизову оболонку акваріумних риб та додадуть вітаміни у воду.

За серйозного підходу необхідно зробити аналіз води, визначити її параметри та відкоригувати показники у бік норми за допомогою комплексу хімічних препаратів. Насправді, зараз у магазинах є засоби на всі випадки життя.

Зауважимо, що більший акваріум, то менша необхідність підготовки води при замінах. Баланс акваріума у ​​таких обсягах компенсує недосконалість води.

Скільки часу треба відстоювати воду для акваріума фото

Статті по темі:

магазин АкваСмайл
0
Категорії:
Статті
Поділитися
0 0 голосів
Оцінка
Підписатися
Сповістити про
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Всі результати пошуку